Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye®

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye® (Tescil No 2020 161159 Türk Patent ve Marka Kurumu)

Enstitümüz DFG - Deutsche Focusing Gesellschaft Stiftung e.V. (Almanya) tarafından Focusing ve Focusing Terapi eğitimi vermeye, Focusing ve Focusing Terapi uygulamasına, Focusing ve Focusing Terapi tanıtımına akredite edilmiştir. (www.dfg-focusing.de) 

Türkiye’de focusing ve focusing terapi çalışmaları, "Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye®" kurucusu, Abdullah ÖZER tarafından yürütülmektedir. Focusing eğitimine ilgi duyan herkes kabul edilmekte olup, Abdullah ÖZER’in de eğitim almış olduğu Deutsches Ausbildungsinstitut für Focusing und Focusing-Therapie (DAF) "Focusing/Focusing Terapisi Alman Eğitim Enstitüsü" eğitim programı uygulanmaktadır.

Bizler sosyal çevrenin birer parçasıyız. Kendimizi doğru konumlandırarak doğru kararlar verip diğer insanlara karşı doğru hareket ettiğimizde ise tam olarak sosyal çevremizin fonksiyonel bir parçası olabilmekteyiz. Ancak sosyal çevremiz bazen hayat arkadaşımız veya ailemizin üyeleri gibi bizden onlara uygun kararlar vermemizi ve buna uygun hareket etmemizi bekleyip isterler. Buna bağlı olarak da problemler, anlaşmazlıklar ve krizler oluşabilir.

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye'nin amacı; bireylere ruhsal ve duygusal açıdan özgür bir yaşama,  doğru ve sağlıklı bir görüşe sahip olmalarını hem kendileriyle hem de tüm dünyayla sorumluluk sahibi bir şekilde barışık olmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye’de ile, odaklanmanın (focusing) teori ve pratiği ile tanışacaksınız. Herhangi bir önbilgiye ihtiyacınız yok, sadece kendi dünyanızı ve - eğer profesyonel çalışma alanınız ise- danışanlarınızın dünyasını keşfetme ve değiştirme arzusuna sahip olmanız yeterli.Psikosentez Terapi, bireyin yaşam içerisindeki kendisine özgü benliğini bulmasıdır.

Focusing entegrasyonun bir bütünü olup hayatımızın tüm alanlarını kapsamaktadır.

Türkiye'de Eğitim ve Seminer sayfamızda sunmuş olduğumuz Eğitimlere, Seminerlere ve Atölye çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Terapi, Online Psikoterapi ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Eugene Gendlin Focusing Terapi Enstitüsü Türkiye® (Tescil No 2020 161159 Türk Patent ve Marka Kurumu)